Kerko c'do gje per PC-en tende
 
  Home
  Contact
  MODIFIKIM FOTOSH
  SHIKONI SI DO TE JENI PAS 20 VJETESH
  BEJ FOLDER QE NUK SHIHET
  PROGRAM PER TE BERE FILM VIZATIMOR
  SHKARKONI CAMATASIA STUDIO
  PERDOR GOOGLE SI HACKER
  SHIKONI KANALE SHQIPTARE LIVE
  NDRYSHONI TEMEN E FACEBOOK
  YOUTUBE MOVIE MAKER
  ADRESA PER SHKARKIM LOJRASH NE CELULER
  Formatizo PC
  Gogle Black New
  Weba per muzika
  Bone Windowsin Shqip
  Nika Per MSN
  Photoshop CS3 Full
  Hyn ne pc pa e dit pasin
  Downland NeedFor Speed 2
  Downland CS1.6 Ful
  Kqyr Rreth 800 Kanale TV
  Ndrroj Ip Per 20 Seconda
  Qite Webin Ne GoGle
  Ndrroja Emrin Startit
  Skype Full
  Programe
  Program per ReMiX
  Skin per Mesenger
  Themes per windows
  Cdo gje per celularin tuaj
  Si te perdorim Windows Movie Maker
  Adresa per te kerkuar programe qe ju deshironi
  Flv Player Dowload
  Ketu do te gjeni disa programe
  Netscape Navigator
  AntivirusE
  Team Speak 3 dowload
  Teamviewer 5 dowload
  BITORRENT
  PHOTOINSTRUMENT
  PHOTOSHOP CRACKED
  ESET NOD 32 4
  MAGIC ISO MAKER
  MAKE UP INSTRUMENT
  ALL VERSION OFFICE 2007
  PHISHING
  MALWAREBYTES FULL VE...
  DEEPFREZZE WINDOWS 7...
  SI TE GJESH IP NE MSN
  FJALOR ANGLISHT-SHQIP
  DRIVERA UNIVERSALE
  BEJE NJE RADIO ONLINE
  REALTEK HIGH DEFINIT...
  Bone Pc me Fol
  Remove Geninue Xp
  Hacko Webqata
  Find Serial Key For Prog.
  Downland Pes 2010
  Hack Web Nga Gogle
  Informacionet Per Nje Web
  Search ip Counter
  Hack Web Prej Run-it
  Downland Photo Impact
BEJE NJE RADIO ONLINE
1) Duhet te keni WindowsXP ProfessionaL 2) Duhet te keni internet-lidhje 24H 3) IIS Services Te instaLuar - ( nese nuk dini se si instalohet IIS Services ja nje spjegiimm : Shkojm Start -> Control Panel -> Add/Remove Programs ->n`fund Add/Remove Windows Components Pastaj shkoni ku shkruan "Internet Information Services" dhe klikoni "details" dhe zgjedhni "World Wide Web Service" dhe kliko OK dhe prit te instalohet (duhet te keni cd-ne e Windows XP Professional te vendosur ne cd-room) 4) Duhet te keni IP statike 5) Duhet te keni te instaluar Winamp-in -------------------------------------------------------------------------------------------- E Downloadojm ShoutCast Server : http://www.shoutcast.com/download/serve.phtml Pasi te mbaroj downloadimi , e instaLojm ! E Downloadojm ShoutCast DJ DSP : http://www.shoutcast.com/download/broadcast.phtml Pasi te mbaroj downloadimi , e instaLojm ! Configurimi i ShoutCast Serverit : My Computer -> C: -> Program Files -> lype Shoutcast >sc_serv.ini sc_serv.ini e hapim me notepad Gjene ku shkruan maxuser=32 Numrin 32 e bejme 100 Gjene ku shkruan password=changeme changeme e ndryshoni po mos e harroni se na duhet me von ! Gjene ku shkruan portbase=8000 8000 duhet me ndryshu ne 8015 Shkojm "Save" Dhe i mbyLLim t`gjitha dritaret ! Tash shkojm ne : Start -> Programs -> Shoutcast Dnas -> Shoutcast Dnas (console) dhe e loim t`hapur ! Shkojme tek Winamp-i clickojm me anen e djathte diku lart Shkojme tek Options -> Preferences dhe hapet nje dritare Pastaj shkojme tek : Dsp/Effect -> Nullsoft Shoutcast Source dsp v1.8.2b [dsp_sc.dll] Hapet nje dritare tjeter ku shkruan "Shoutcast Source" Shk0ojme tek "output": Poshte shkruan "address" Dhe e shkruni IP STATIKE tuajen ! Tek "port" e shkruani 8015 Tek "password" e shkrujm passwordin qe e ndryshum me heret tek sc_serv.ini Tek "encoder" zgjidhni 1 Tek "reconnection timeout" shkruani 0 Pastaj shkojme ne "yellowpages" dhe shkruajm dicka sipas qefit Shkojme tek butoni tjeter "encoder": Tek "encoder type" zgjedhim mp3 encoder Tek "encoder settings" zgjedhim 24kbps, 22.050khz, mono Shkojme tek butoni tjeter input: ketu zgjedhim nese duam te leshojme muzike nga SoundCard apo Winamp Shkojme perseri tek "output" butoni dhe e bejme "connect" > MOS E HARRONI IP Tuaj Dhe PASSWORDIN <
 
   
Today, there have been 1 visitors (28 hits) on this page!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free